لباس منچستریونایتد در طول تاریخ

شاید امروز منچستر یونایتد یک برند جهانی و یکی از موفق‌ترین باشگاه‌های دنیا باشد. اما در اواخر قرن نوزدهم آنها فقط یک باشگاه معمولی بودند. این باشگاه که توسط کارگران راه‌آهن راه‌اندازی شده با نام نیوتون هیث LYR (مخفف راه‌آهن لنکشایر و یورکشایر) شناخته می‌شد و برخلاف تصور عمومی اولین لباس منچستریونایتد سفیدرنگ بود.

بازیکنان افسانه‌ ای منچستر یونایتد

اگر از طرفداران باشگاه منچستریونایتد هستید، برای تهیه لباس‌های این تیم می‌توانید به فروشگاه بازارسه مراجعه کنید.

طبق تحقیقات انجام شده اولین لباس منچستریونایتد پیرهنی سفید با بندی آبی رنگ بود. به نظر می‌رسد که این تیم فقیر، لباس‌های سفید را انتخاب کردند، چون ارزان‌تر بودند، و به طور گسترده در دسترس بودند و با اضافه کردن بندهایی در رنگ‌های مختلف میشد بین لباس تیم‌های مختلف تمایز ایجاد کرد.

این بند یا سرتا سری بود یا دور کمر بسته میشد.

اولین لباس منچستریونایتد

درسال ۱۸۸۱ پس از جمع‌آوری پول از بازیکنان و برگزاری جلسه کمیته اتاق پذیرایی، لباس‌هایی از جنس کشمیر با رنگ سبز و طلایی که از رنگ‌های کمپانی مادر انتخاب شده‌بود، را خریداری کردند.

لباس منچستریونایتد در سال ۱۸۸۱

در سال ۱۸۸۹ شهرت این باشگاه افزایش یافت و منچستریونایتد به اتحادیه فوتبال پیوست که رقیبی برای لیگ فوتبال محسوب میشد. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که بین سال‌های ۱۸۸۸ تا ۱۸۸۹ لباس منچستریونایتد از سبز و طلایی به قرمز و سفید تغییر پیدا کرد (از لباس‌های قدیمی به عنوان کیت دوم منچستر استفاده شد).

اولین لباس قرمزرنگ

تحقیقاتی دیگری تاکید دارند که لباس قرمز و سفید منچستر یونایتد برای اولین بار در فصل ۱۸۸۷-۱۸۸۸ پوشیده شدند.

کیت منچستریونایتد در فصل ۱۸۸۸۷-۱۸۸۸

در آوریل ۱۸۹۲، کمپانی راه‌آهن لنک‌شایر و یورک‌شایرمالکیت زمینی که به باشگاه اجاره داده بودند را باز پس گرفتند تا این زمین را برای استفاده کارکنان خودشان گسترش دهند. اگرچه به نیوتون هیث اجازه داده شد تا فصل بعد با افزایش میزان اجاره از این زمین استفاده کند. باشگاه پسوند کمپانی را از اسم خودش پاک کرد.

در اواخر قرن نوزده باشگاه به سمت ورشستگی پیش رفت. طبق افسانه‌ها سگ سنت برنارد که متعلق به کاپیتان باشگاه بود از مراسم جمع‌آوری پول دور شد و کارخانه‌دار محلی جان هنری دیویس این سگ را نجات داد. دیویس که از شرایط سخت باشگاه خبر داشت، سگ را برگرداند و در ازای کسب مقام در هیئت مدیره در باشگاه سرمایه‌گذاری کرد.

تولد منچستریونایتد

دیویس برای باشگاه جاه‌طلبی را به ارمغان آورد و در سال ۱۹۰۲ نیتون هیت به منچستر یونایتدی تبدیل شد که با لباس‌های قرمز کشمیر، کفش سفید و جوراب مشکی که بالای آنها آبی رنگ بود به فینال جام حذفی رسید. لباس‌ منچستریونایتد در اصل قرمز رنگ بودند اما در آینده‌ای نه چندان دور به سفید تغییر پیدا کردند.

کیت منچستر در سال ۱۹۰۲

گل رز لنک‌شایر

دوره ادواردین برای باشگاه همراه با موفقیت بود، با بیلی مردیث از باشگاه رقیب منچستر سیتی، که به دلیل رسوایی رشوه‌خواری مجبور به حراج بازیکنانش بود، قرارداد بسته شد.  منچستریونایتد در ۱۹۰۶، ۱۹۱۱ و ۱۹۰۸ قهرمان لیگ شد. یونایتدی‌ها در حالی قهرمان جام حذفی ۱۹۰۹ شدند که پیرهن سفیدی بر تن داشتند که در قسمت سینه، گل رز سرخ لنک‌شایر بر روی لباس گلدوزی شده‌بود.

نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۰۹

علاوه بر طرح گل به عنوان نشان، این لباس منچستریونایتد یقه دکمه‌دار سفید با طرح هفتی روی سینه داشت.

کیت منچستریونایتد در سال ۱۹۰۹

نقل مکان به اولدترافرود

در سال ۱۹۰۹ یونایتدی‌ها به خانه جدیدشان یعنی اولدترافورد نقل مکان کردند. به دلیل محدودیت‌های مالی چندباره با تغییرات جزئی از لباس‌های قدیمی منچستریونایتد استفاده شد. در سال ۱۹۱۱ نیز جوراب‌های مشکی رنگ، مورد استفاده قرار گرفتند.

لباس منچستریونایتد در سال ۱۹۱۱

 در سال‌های میانه جنگ‌ها اتفاق خاصی برای منچستر نیوفتاد. در دهه ۲۰ لباس منچستریونایتد همان لباس سفید با یقه هفتی بود که با آن برنده جام حذفی ۱۹۰۹ شده بودند. اما این لباس شانس زیادی برای تیم نداشت.

کیت منچستریونایتد در دهه ۲۰

طبق تحقیقات تیم اشمور، زمانی که جان چپمن از تیم ایردرینیانز جدا شد و به منچستریونایتد آمد، برای تغییر شانس منچستر رنگ‌های تیم قبلی‌اش را به این باشگاه آورد.

۱۲ سال بعد، در مارچ ۱۹۳۴ در فینال جام حذفی لباس دومشان که نشانه خوش‌شانسی بود را پوشیدند. که در طول تاریخ به عنوان لباس گیلاسی و سفید مشهور شد.

این لباس در طول فصل پوشیده شد و دوباره در فصل ۱۹۳۵-۱۹۳۶ با رنگ ساده‌تری مجدد مورد استفاده قرار گرفت.

لباس منچستریونایتد در فصل ۱۹۳۵-۱۹۳۶
نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۴۸

در سال ۱۹۴۵ مت بازبی به باشگاه پیوست و پیروزی‌های مهمی بدست آورد. یونایتد در جام حذفی سال ۱۹۴۸ لباسی را پوشید که نشان منچستریونایتد زاحی شده روی آن از شهر منچستر الهام گرفته شده‌بود. این لباس دوباره در فینال جام حذفی ۱۹۵۷ استفاده شد اما غیر از اینها هیچوقت دیگر مورد استفاده قرار نگرفت.

حادثه مونیخ

نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۵۷

یونایتدی‌ها پیش از دستیابی به قهرمانی لیگ در سال ۱۹۵۲، ۴ بار نایب قهرمان شده‌بودند. در فصل ۱۹۵۶-۱۹۵۷ بازیکنان تیم اکثرا جوانان بومی بودند که به عنوان بچه‌های بازبی شناخته می‌شدند و مقام منطقه‌ای را بدست آوردند.

و بر خلاف نظر کمیته مدیریت لیگ فوتبال وارد جام اروپا شدند که در این مسابقات لباس‌های مختلفی را بر تن کردند. اما پتانسیل این جوانان با یک حادثه دلخراش نابود شد. در ششم فوریه ۱۹۵۸ هواپیمای حامل بازیکنانی که از بازی مقابل ستاره سرخ بلگراد بازمی‌گشتند، در فوردگاه مونیخ دچار حادثه شد و ۲۲ نفر کشته شدند، ۷ نفر از این ۲۲ نفر بازیکنانی تیم اصلی بودند.

برای فینال جام از نجات‌یافتگان و دیگر نفرات استفاده شد.

لباس منچستر یونایتد بر تن بچه‌های بازبی

بچه های بازبی
نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۵۸

افسانه ای وجود دارد که نشانی که بر روی لباس فینال جام حذفی ۱۹۵۸ طراحی شد در واقعی ققنوسی است که از خاکسترهای مونیخ زاده شد و شکوه دوباره منچستر را نشان می‌دهد.

اما این افسانه حقیقت ندارد، نقش عقابی که بر روی نشان منچستریونایتد طراحی شده در واقع نشانه‌ای از ارتباط منچستر با روم باستان است.

ما بین سال‌های ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷ لباس منچستریونایتد ترکیبی از پیرهن قرمز با یقه و سرآستین‌های سفید، شورت سفید و جوراب قرمز رنگ بود.

کیت منچستریونایتد در سال های ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷
نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۶۳
نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۶۳

دهه شصت با حضور سر بابی کالترون، دنیس لا و جرج بست با عنوان یکی از بهترین دوره‌های باشگاه منچستر یونایتد شناخته می‌شود. در بازی‌های خانگی از جوراب سفید استفاده میشد در حالی که بازی‌های خارج از خانه بازیکنان جوراب‌های مشکی می‌پوشیدند.

اولین قهرمانی در جام اروپا

در فینال جام حذفی ۱۹۶۳ برای جلوگیری با تداخل به بازیکنان لیسیتر سیتی که تماما سفید پوشیده بودند، بازیکنان جوراب قرمز به پا کردند. در فصل بعد جوراب قرمز به اولین انتخاب آنها تبدیل شد.

در سال ۱۹۶۳ یونایتدی‌ها برنده جام حذفی شدند و در سال های ۱۹۶۵ و ۱۹۶۷ قهرمان لیگ برتر شدند. در سال ۱۹۶۸ با یک بازی دراماتیک با نتیجه ۴ بر ۱ مقابل بنفیکا در وقت های اضافه به اولین تیم انگلیسی برنده جام اروپا تبدیل شدند.

در طول این دوره مجموعه لباس‎ها به تدریج تکامل یافت، جوراب‌های مشکی با بالای قرمز و سفید، جایگزین جوراب‌های سفید شدند. جوراب قرمز گاهی در فصل ۱۹۶۴-۱۹۶۵ مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما در فصل بعد به انتخاب اصلی تبدیل شد.

در سال ۱۹۷۱ جوراب ها دوباره به شکل کلاسیک مشکی و نوارهای بالایی قرمز و سفید طراحی شدند.

نشان منچستریونایتد در دهه ۶۰

در طی دهه ۶۰ نشانی برای باشگاه طراحی شد، که هیچوقت روی لباس‌ها مورد استفاده قرار نگرفت.

برای طراحی این نشان منچستریونایتد از نماد شهر منچستر و خاندان گرلی، اولین بارون‌های منچستر و یک کشتی دریانوردی که نماد تجارت است، استفاده شد. بنابر دلایلی گل‌های رز روی نشان قرمز نیستند، بلکه سفید هستند.

لباس خانگی منچستریونایتد که از سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۷۱ پوشیده ‍شد، ترکیبی ساده از پیرهن و جوراب قرمز، همراه با شورت سفید بود.

لباس منچستریونایتد در سال های ۱۹۶۳ تا ۱۹۷۱
لباس منچستریونایتد بر تن دنیس لا
نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۷۲

در سال ۱۹۷۰ نماد مدرن باشگاه بازطراحی شد و شکل شیطان سرخی در مرکز نشان قرار گرفت و رزهای سفید با توپ فوتبال جایگزین شدند.

به نظر می رسد، اولین بار توسط روزنامه‌های فرانسوی در سال ۱۹۳۴ بعد از یک تور موفق لقب شیاطین سرخ به این تیم نسبت داده شد و بازبی ترجمه انگلیسی این را به عنوان اسم دوم باشگاه در نظر گرفت. در فصل ۱۹۷۲-۱۹۷۳ این نشان برای اولین بار روی لباس‌ها قرار گرفت.

آغاز فروش لباس منچستریونایتد به هواداران

لباس منچستر یونایتد در فصل ۱۹۷۲-۱۹۷۳ که توسط کمپانی امبرو طراحی شد برای اولین بار برای خرید در اختیاران هواداران قرار گرفت.

کیت منچستریونایتد در فصل ۱۹۷۲-۱۹۷۳
لباس منچستریونایتد بر تن بابی چارلتون

از سال ۱۹۷۵ لباس منچستریونایتد در بازی‌های بیرون از خانه اغلب شامل پیرهن سفید همراه با شورت مشکی بود، تا از تداخل رنگی جلوگیری شود.

نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۷۸

در فصلی ۱۹۷۸-۱۹۷۹ که باشگاه صدساله شد، نشان روی لباس دچار تغییراتی شد. و طراحی کشتی روی نشان به جای طلایی به قرمز تغییر رنگ داد.

نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۸۰

در سال ۱۹۸۰ آدیداس قرارداد پرمنفعتی را برای لباس منچستریونایتد منعقد کرد. و تغییراتی ظریفی در نشان روی لباس ایجاد کرد و یک جفت کفش ورزشی با آرم آدیداس بر روی نشان منچستریونایتد اضافه کرد. در دهه ۸۰ با سرمربیگری ران اتکینسن یونایتد برنده جام حذفی در سال ۱۹۸۳ و ۱۹۸۵ شد، اما ناکامی او در قهرمانی باعث شد تا از این سمت برکنار شود. الکس فرگوسن که همراه تیم ابریدین در اسکاتلند تمامی افتخارات را بدست آوده‌بود، راهی منچستر یونایتد شد.

در سال ۱۹۸۰آدیداس در طراحی یقه‎‌های لباس منچستریونایتد تغییراتی ایجاد کرد.

لباس منچستریونایتد بر تن مارتین بوچان

آغاز فرمانروایی سر الکس فرگوسن

نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۹۲

فرگوسن شروع خوبی نداشت و در سال ۱۹۹۰ نتوانست برنده جام حذفی شود. اما او جایگاهش را حفظ کرد و با پیوستن اریک کانتونا افسانه‌ای به منچستر، باشگاه قهرمان لیگ برتر انگلیس شد و در سال ۱۹۹۴ علاوه بر قهرمانی لیگ، قهرمان جام حذفی انگلیس نیز شدند. در۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ یونایتد در لیگ برتر و جام حذفی نایب قهرمان شد  و در سال ۱۹۹۷ مجدد قهرمان لیگ برتر شدند. اما در فصل ۱۹۹۸-۱۹۹۹ منچستریونایتد با قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا به سه گانه‌ای ارزشمند دست یافت.

نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۹۳

در این دوره نشان روی لباس نیز دچار تغییراتی شد، در سال ۱۹۹۳ رنگ نوشته‌ها و نقش کشتی طلایی رنگ شد.

طراحی کیت منچستریونایتد در فصل ۱۹۹۳-۱۹۹۴ یک طراحی کلاسیک بود. این لباس که توسط امبرو طراحی شده‌بود، یقه بندی داشت.

کیت منچستریونایتد در فصل ۱۹۹۳-۱۹۹۴
لباس منچستر یونایتد در فصل ۱۹۹۳-۱۹۹۴ بر تن رایان گیگز

در فصل‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶ بازیکنان منچستریونایتد لباسی را بر تن کردند، که نقش ورزشگاه اولدترافورد روی آن طراحی شده بود.

کینت منچستریونایتد در سال های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶
لباس منچستر یونایتد در فصل ۱۹۹۴-۱۹۹۶ بر تن دیوید بکهام

خداحافظی کانتونا با لباس منچستریونایتد

آستین لباس‌های منچستریونایتد در فصل‌های ۱۹۹۶-۱۹۹۸ طراحی متفاوتی داشت. از همین طراحی برای کناره‌ها شورت‌ها نیز استفاده شد. اریک کانتونا با این لباس از منچستریونایتد خداحافظی کرد.

لباس منچستریونایتد در فصل های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸
لباس منچستر یونایتد در فصل ۱۹۹۶-۱۹۹۸ بر تن اریک کانتونا
نشان منچستریونایتد در فاصله ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ در بازی های اروپایی

 بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ نشان متفاوتی بر روی لباس منچستریونایتد مخصوص بازی‌های اروپایی طراحی شد.

نشان منچستریونایتد در سال ۱۹۹۸

در سال ۱۹۹۸ نشانی به منظور مواردی مصرفی دیگر، به صورت دیجیتالی نیز طراحی شد. و طراحی‌ها و نسبت اجزا کمی تغییر کرد. کلمات باشگاه فوتبال از روی نشان حذف شد، که شبهاتی را میان هواداران بوجود آورد، اما این آغازی برای تبدیل شدن منچستریونایتد به یک برند جهانی بود. از رنگ‌های پس‌زمینه متفاوتی برای این نشان استفاده شد اما کلیت نشان تاکنون دستخوش تغییر نشده‌است.

لباس منچستریونایتد در فصل ۱۹۹۸-۱۹۹۹ با نوارهای حاشیه‌ای مشکی و سفید طراحی شد.

کیت منچستریونایتد در فصل ۱۹۹۸-۱۹۹۹
لباس منچستر یونایتد در فصل ۱۹۹۸-۱۹۹۹ بر تن دوایت یورک

لباس منچستریونایتد در قرن ۲۱

نشان منچستریونایتد در سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷

در سال ۲۰۰۱ یونایتد برای سومین فصل متوالی برنده لیگ برتر انگلیس شد. فرگوسن در سال ۲۰۰۲ استعفا داد اما بعد تصمیم گرفت به کارش ادامه دهد. در سال ۲۰۰۳ پانزدهمین عنوان قهرمانی را بدست آوردند تا آن زمان منچستریونایتد همراه فرگوسن ۸ بار قهرمان لیگ برتر شده‌بود. از سوی دیگر سرمربی اسکاتلندی در حال تشکیل تیمی با عضویت بازیکنان چون وین رونی، کریستیانو رونالدو، رایان گیگز و پل اسکولز بود، که در سال ۲۰۰۷ برنده عنوان قهرمانی شدند.

لباس منچستریونایتد در یادبود حادثه مونیخ

برای یادبود پنجاهمین سالگرد حادثه مونیخ، در فوریه ۲۰۰۸ در طی یک هفته مجموعه‌ای از مراسم‌ها برگزار شد. و در ششم فوریه در بازی مقبل منچستر سیتی بازیکنان دقیقا همان لباس منچستر یونایتد را پوشیدند که بچه‌های بازبی ۵۰ سال پیش پوشیده بودند.

لباس منچستریونایتد در سال ۲۰۰۸ بر تن کریس رونالدو
نشان منچستریونایتد در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹

در فصل ۲۰۰۸ منچستریونایتد در آخرین بازی با اختلاف امتیاز کمی نسبت به رقیبش چلسی قهرمان لیگ شد. این دو تیم در فینال جام قهرمانان اروپا در مسکو با یکدیگر روبرو شدند. پس از بازی دراماتیک منچستر با پیروزی در پنالتی این جام را بدست آرود. پیروزی که نشانی از عظمت سرالکس فرگوسن بود.

منچستر قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۸
نشان منچستریونایتد در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰

از سال ۲۰۰۵ تاجر آمریکایی مالکوم گلیزر با در دست داشتن ۷۵ درصد از سهم باشگاه، کنترل منچستر یونایتد را در دست گرفت. او بدهی‌های زیادی را بر گردن باشگاه انداخت و یونایتد تبدیل به مقروض‌ترین باشگاه دنیا شد. در سال ۲۰۱۰ آنها ۷۶۰ میلیون یورو بدهکار بودند.

در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ نایک با طراحی یک نواری هفتی روی سینه دست به عملی جسورانه زد. شورت‌ها سفید رنگ با خط‌های قرمز بودند، در حالی که جوراب‌ها مشکی ساده بودند.

کیت منچستریونایتد در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰
لباس منچستریونایتد در سال ۲۰۰۹ بر تن دیمیتار بارباتف و درن فلچر

کمپانی اون برای فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ اسپانسر لباس منچستریونایتد شد. نایک دوباره دست به طراحی یقه‌های سفید زد. این لباس با جوراب‌های مشکی، سفید و قرمز تکمیل شد.

کیت منچستر در فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱
لباس منچستریونایتد بر تن وین رونی در قصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱

در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ برای جوراب‌ها مدل قدیمی در نظر گرفته شد و فرم یقه تغییر کرد. در کل لباس منچستریونایتد حالتی کلاسیک داشت.

کیت منچستر در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲
لباس منچستریونایتد بر تن خاویر هرناندز و وین رونی در قصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲
نشان منچستریونایتد در سال ۲۰۱۰

در سال ۲۰۱۱ با بدست آرودن نوزدهمین عنوان قهرمانی لیگ (دوازدهمین قهرمانی لیگ برتر) ، منچستر یونایتد رکورد لیورپول را شکست.

کناره‌گیری فرگوسن

الگوی لباس منچستریونایتد در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ از پارچه چهارخانه گینگام الهام گرفته شده بود. و اشاره‌ای داشت به دوره‌ای که منچستر قطب جهانی صنعت پنبه بود.

پس از پیروزی در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ سرالگس فرگوسن پس از ۲۶ سال سرمربی گری باشگاه منچستر یونایتد اعلام بازنشستگی کرد. فرگوسن با بدست آوردن ۳۸ جام، از جمله ۱۳ عنوان لیگ برتر، و ۲ عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، تبدیل به موفق‌ترین مربی لیگ فوتبال انگلیس در طول تاریخ شد.

کیت منچستریونایتد در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳
لباس منچستریونایتد بر تن وین رونی در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳

در سال ۲۰۱۵ با قرارداد ۱۰ ساله‌ای به ارزش ۷۵۰ میلیون یورو آدیداس تبدیل به اسپانسر فنی تیم منچستریونایتد شد.

فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ روی لباس با دو طیف رنگی قرمز طراحی شد، جوراب‌ها و شورت‌ها سفید رنگ بودند.

کیت منچستریونایتد در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷
لباس منچستریونایتد بر تن زلاتان ابراهیموویچ در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷

در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ پس از سال‌ها از یقه دکمه‌دار استفاده شد. جوراب‌های مشکی بود و نقش شیطان سرخ رنگی بر روی آن طراحی شد.

کیت منچستریونایتد در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸
لباس منچستریونایتد بر تن روملو لوکاکو  در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸

فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ قسمت پایینی لباس منچستریونایتد با خطهای مشکی طراحی شد که هر چقدر به سمت شورت مشکی می‌رفت، حجم خطهای مشکی بیشتر میشد. طراح جوراب ماننند لباس بود با این تفاوت که خطهای مشکی به سمت بالای جوراب بودند. شما به مراجعه به سایت بازارسه می‌توانید اقدام به خرید این کیت کنید.

کیت منچستر در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹
لباس منچستریونایتد بر تن الکسیس سانچز در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹

تغییر رنگ نشان لباس منچستریونایتد

نشان منچستریونایتد در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹به منظور بیستمین سالگرد سه‌گانه باشگاه در سال ۱۹۹۹، آدیداس نشان خاصی را بر اساس لباس پوشیده‌شده در بازی فینال مقابل بارسلونا طراحی کرد.

لباس منچستریونایتد در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ ترکیبی از لباس‌های قرمز، شورت سفید و جوراب مشکی بود. روی جوراب‌های عبارت منچستریونایتد طراحی شده‌است. هم‌اکنون این کست منچستریونایتد در فروشگاه بازارسه در اختیار شما قرار دارد.

کیت منچستریونایتد در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰
لباس منچستریونایتد بر تن هری مگوایر  در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰

شیاطین سرخپوش همیشه یکی از تیم‌های به نام اروپا و جهان بوده‎‌اند و با شروع هر فصل طرفداران فوتبال منتظر بازیکنان منچستر با لباس‌های خاصشان هستند.

منابع

http://www.historicalkits.co.uk/Manchester_United/Manchester_United.htm

https://www.planetfootball.com/quick-reads/ranking-every-manchester-united-home-shirt-of-the-premier-league-era/